Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Minister Zieliński apeluje do NSZZ Policjantów: Zapraszam policyjnych związkowców do współpracy. Zadbajmy o etos zawodu policjanta

am 8:41 28 czerwca 2018
Telewizja Republika
Gościem red. Ilony Januszewskiej w porannym programie Telewizji Republika był wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński. – Realizujemy program rządu ws. modernizacji naszych szeregów. Podnosimy wynagrodzenia. Średnio na etat, na każdego funkcjonariusza, będzie 609 zł podwyżki. Podnieśliśmy też wynagrodzenia dla najniżej zarabiających funkcjonariuszy. Budujemy nowe komendy, komisariaty – mówił o ogólnej kondycji Policji w Polsce. Pojawił się również apel do zarządu NSZZ Policjantów.

– Policja jest w dobrej kondycji. Realizujemy program rządu ws. modernizacji naszych szeregów. Podnosimy wynagrodzenia. Średnio na etat, na każdego funkcjonariusza, będzie 609 zł podwyżki. Podnieśliśmy też wynagrodzenia dla najniżej zarabiających funkcjonariuszy. Budujemy nowe komendy, komisariaty, również odtwarzamy te, które zlikwidowano za czasów koalicji PO-PSL. Problem, z którym się borykamy to ciągły brak wakatów. Mamy problemy z naborem. Wciąż zgłasza się mnóstwo osób, jednak nieliczni zdają wymagane egzaminy – tłumaczył polityk.

– Ostatnio zmienione zostały testy psychologiczne, były one nieco przestarzałe. Obecnie więcej osób przechodzi ten etap rekrutacji. Policjant to reprezentant państwa, musi być dobrze przygotowany do swojej służby. Nie możemy jednak obniżać standardów ich przyjmowania – opisał wprowadzone modernizacje.

Protest NSZZ Policjantów

– Nie rozumiem ich postawy. Sytuacja w policji konsekwentnie się poprawia. Proszę zatem zarząd, aby to zauważył, apeluję żeby dostrzegli plusy. Toczy się między nami dialog. Mam wrażenie jednak, że czynniki pozamerytoryczne decydują o dalszym trwaniu tego procesu. Wynegocjowaliśmy, że do 30 dni w, skali roku, będą mieli 100-procentową płatność za zwolnienia lekarskie – zdradził ustalenia.

– Rozmowa ma doprowadzić do wspólnych ustaleń, ale wciąż trwa protest, który szkodzi ostatecznemu rozwiązaniu. Nie widzę dla nich żadnego merytorycznego uzasadnienia. Zapraszam policyjnych związkowców do współpracy. Zadbajmy o etos zawodu policjanta – apelował wiceminister MSWiA.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC. 117/1) - DLACZEGO NIEKTÓRZY NIENAWIDZĄ MAJORA JÓZEFA KURASIA "OGNIA"
Wczytuję komentarze...
Najnowsze